На сьогоднішній день все частіше предметом угод стає земля (земельні ділянки). І як у будь-якій угоді без вартості не обійтися. А щоб швидше досягти згоди щодо вартості запрошують експерта з оцінки землі.

Оцінка вартості ділянки - одна з найбільш складних завдань для оцінювача. При проведенні даної процедури враховується безліч факторів, таких як, місце розташування, призначення, ландшафт, мета оцінки, економічний потенціал (можливий дохід при найбільш ефективному використанні, не завжди збігається з поточним використанням).

Земельні ділянки в залежності від призначення поділяються на категорії: землі під забудову; землі транспорту, промисловості, енергетики та іншого спеціального призначення; землі с/г призначення; землі історико-культурного, заповідної, рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого призначення.

Практика оцінки останніх років показує, що найчастіше відбувається оцінка вартості ділянок під забудову або ділянок с/г призначення. Кожна з категорій має свої особливості при оцінці.

Так, проводячи оцінку вартості ділянки під забудову, необхідно не тільки провести аналіз вартості продажів і вартості оренди подібних ділянок, а й врахувати наявність і розвиненість інфраструктури (транспорт, комунікації, об'єкти сфери послуг тощо). При оцінці вартості с/г ділянки необхідно, наприклад, проаналізувати структуру посівних площ, фактичну врожайність посівних культур і ринкові ціни їх реалізації. Також важливим є вивчення геологічних і геодезичних даних: рельєф місцевості (для ділянок під забудову), склад ґрунту(для ділянок с/г призначення).

Документи необхідні для оцінки вартості ділянки: документи, на право власності (оренди тощо) на об'єкт; відомості про наявність обмежень на використання ділянки (якщо є); інформація про межі об'єкта (копія кадастрового плану ділянки); інформація про споруди, що знаходяться на ділянці.

Надавайте експерту максимально повний перелік документів, а також іншу необхідну інформацію, і Ви залишитеся задоволені якістю і результатом оцінки.