Апарати, верстати, установки, інструменти, меблі, прилади, засоби комунікації, обчислювальна та оргтехніка - те, що щохвилини оточує нас у повсякденному житті. Багато хто з нас навіть і не підозрюють, що все перераховане вище є основою для існування такого виду діяльності як оцінка машин та обладнання.

На сьогоднішній день даний напрямок оціночної діяльності є одним з найбільш затребуваних. Проте, з появою в оцінювача замовлень на оцінку машин і устаткування, виникає і ряд проблем.

По-перше, повнота інформації, що надається Замовником, про об'єкти оцінки. Це один з найбільш важливих факторів, що впливають на хід проведення оцінки. Відсутність значного обсягу необхідних даних або наявність недостовірної інформації може істотно вплинути на якість оцінки. Згодом така оцінка може призвести до прийняття невірних управлінських рішень, проблемам під час проведення угод і т.д.

По-друге, вища освіта не кожного оцінювача дозволить швидко і з легкістю розібратися в принципі роботи і технічних характеристиках того чи іншого обладнання. Пощастило, якщо «попадаються» комп'ютери та меблі, а ось над оцінкою виробничої лінії вже доведеться «поламати» голову.

По-третє, на ринку обладнання Україна значну частину займає старе обладнання 60-80-х років виробництва, аналогів якому зараз не випускають. Та й технічна документація на подібне обладнання (часто) безслідно втрачена. Ось і виходить, що на таку оцінку доводиться витрачати багато сил, а головне значний період часу. І все ж, не дивлячись на всі труднощі, оцінка машин і оборудованіябила і залишається найрізноманітнішим, а від того цікавим видом оцінної діяльності.